jaką firmę budowlaną polecacie

jaką firmę budowlaną polecacie

Szukam zaufanych firm związanych z inwestycjami drogowymi, stabilizacją terenu. Jeżeli możecie się podzielić realnymi doświadczeniami to tym bardziej chętnie poczytam. Proszę tylko o udział w dyskusji ludzi, którzy rozumieją temat, a nie przypadkowych użytkowników. Z góry dziękuję.

TomekK

Posty: 2

 
Jak będziesz miał problemy z komunikacją to od razu rezygnuj. Nie ma nic gorszego niż brak odpowiedzi od ekipy przez powiedzmy kilka dni, kiedy musisz mieć pewność, że jakiś etap został zakończony.

pawel253

Posty: 4

 
Zamawiałem usługę zagęszczania podłoża i stabilizowania gruntu pod potrzeby rozbudowy większej nieruchomości komercyjnej przez https://ana-bud.pl/uslugi-budowlane/roboty-prace-ziemne-wykopy-niwelacja-terenu/ i według mnie efekt znakomity, bez żadnych poprawek. Pracują ciężko i terminowo, co od razu się rzuca w oczy. Pierwszą wycenę od razu zaakceptowałem, bez żadnych negocjacji. Wiedziałem, jak działa konkurencja, więc nie chciałem za bardzo kombinować. Zależało mi przede wszystkim na profesjonalnym podejściu do robót budowlanych.

Oct714

Posty: 15

 
Niektóre firmy prowadzą ludzie bez wykształcenia budowlanego. Osobiście takich zawsze unikałem, bo nie do końca ogarniają bardziej skomplikowane kwestie.

Kirrin45

Posty: 17

 
Pytanie, czy będziesz osobiście nadzorował inwestycję, czy zostawisz wszystko generalnemu wykonawcy. Moim zdaniem sprawdza się podejście łączone, żeby tylko czasami się pojawić i potwierdzić realizację zgodnie z warunkami umowy.

Penio

Posty: 21

 
Mnie bawi to, że wiele ludzi chce zaoszczędzić robiąc jakieś skomplikowane prace we własnym zakresie, z sąsiadami, czy już mitycznym szwagrem, a później płacisz za poprawki dwa razy więcej niż przy standardowym zamówieniu. Już tyle razy to widziałem, a i tak dalej się dziwię.

MBsmoke

Posty: 7

 
W Polsce panuje przekonanie, że niska cena wygrywa w przetargach, a wiadomo, co się dzieje, jeżeli buduje ktoś z najniższą stawką. Jakości nie zaznasz, a rotacja pracowników absurdalna.

Aniusiaaa1

Posty: 2

 
Jak z właścicielem możesz bezpośrednio porozmawiać to dobry znak. Jeżeli podpowiada i stara się ograniczyć koszty to tym lepiej. Ta firma przez was polecana to właśnie coś takiego.

grudziec

Posty: 6

 
Pogadaj, jak możesz z ludźmi od przetargów i nie bój się zadawać pytań przez media społecznościowe. Bardzo często możesz rozwiązanie, czy polecenie zdobyć w komentarzach.

345_14

Posty: 14