Wkłady kominkowe

Wkłady kominkowe

Cześć ludzie. Mam zgryz z wyborem wkładu do kominka. Szukam czegoś z płaszczem wodnym, a totalnie nie wiem jakiej firmie tutaj zaufać. Wiadomo zależy mi po pierwsze na – wydajności ogrzewania, a druga rzecz to bezpieczeństwo spalania. Podpowiecie jakieś modele, producentów?

bernatka789

Posty: 6

 
Ile trzeba zapłacić za dobrej klasy wkład z płaszczem wodnym? 3-4 tysiące, więcej, mniej? Jakie macie doświadczenia cenowe, że tak powiem ;) ?

korasek

Posty: 19

 
No tak, ja mam stary wkład i po prostu szyba jest mega zabrudzona i prezentuje się mało atrakcyjnie. A najgorzej że zbyt mocnych detergentów to nie za bardzo można w przy tym wkładzie użyć.

Proszek5

Posty: 14

 
Jak tak sobie porównuję parametry konkretnych wkładów, to z tego co widzę, jeśli zużycie opału jest na poziomie 4-4,5 kg na godzinę to to już jest całkiem fajny wynik.

Tenesy90

Posty: 27

 
Pod względem wyglądu, ale też cech użytkowych to bym polecał wkłady od marki Pama ( pama-kominki.com). W moim przypadku sprawdza się taki wkład rewelacyjnie – tani w użytku, wygodniejszy w czyszczeniu np. jeśli chodzi o szyby, które się tak łatwo w ogóle nie brudzą jak choćby we wkładzie mojego brata.

dedruch

Posty: 13

 
Nie mam bladego pojęcia skąd taki wkład zamówić. Swego czasu sam się nad kominkiem w ogóle zastanawiałem, ale to bym musiał ścianę przestawiać, ogólnie dużo roboty było.

dawid123

Posty: 15

 
Dla mnie to pierwszą rzeczą na jaką bym patrzył szukając wkładu to skuteczność spalania. Niestety ale sporo wkładów marnuje dość dużo energii na różnorakie sposoby.

Wygodniś22

Posty: 14

 
Jak sobie sprawdzam ceny i oferty za takie wkłady to widzę, że jedną rzeczą jest cena za podstawowy zestaw, a drugą to fakt, że sporo elementów jest sprzedawanych dodatkowo, za ekstra dopłatą – choćby podwójna szyba, czy deflektor. Więc o tym warto pamiętać jak się szacuje koszty.

Black_Riot

Posty: 6

 
Powiem ze swojego doświadczenia, że na pewno warto sobie szczegółowo przeanalizować dokumentację wkładu. W sensie sprawdzić, czy jest zgodny z dyrektywami, czy ma atesty europejskie itp.

marek

Posty: 12

 
Mój braciszek właśnie sam szuka teraz wkładu suchego i z tego co mówił to już się zamotał. Trochę jest tych ofert na rynku, trudno jest mu podjąć decyzję. Generalnie nigdy czegoś takiego nie zamawiał, więc będzie to na pewno inwestycja trochę w ciemno.

@marcelko

Posty: 15